sodastau.lt

Trąšos - medžiagos, kurios įterptos į dirvą, gerina augalų augimą ir vystymąsi. Jos veikia dviem būdais - tiekdamos augalų paimamas mineralines medžiagas ir gerindamos dirvožemio struktūrą.


Vejos tręšimas
  Nuo ankstyvo pavasario prasideda vejos tręšimas. Atlikus aeraciją būtina patręšti veją azoto turinčiomis trąšomis, kad ši nualinta iš po žiemos galėtų greičiau augti ir tapti sodresne.
Vejos tręšimui mes skiriame ypatingą dėmesį, parenkame pačias tinkamiausias ir ekologiškiausias trąšas, kurios jūsų veją pavers ryškiai žalios spalvos, taps tankesnė ir storesnė.
  Pavasario - vasaros laikotarpiu patariama tręšti daug azoto turinčiomis trąšomis, padedančiomis sveikesnei vejai augti. Rudenį rekomenduojama naudoti daugiau kalio turinčias trąšas, kurios sustiprina veją prieš žiemą.


Augalų tręšimas
  Dekoratyviniai medžiai ir krūmai tręšiami organinėmis ir mineralinėmis trąšomis užauga dvigubai didesni. Tręšimo laikas yra nuo ankstyvo pavasario iki vėlyvo rudenio. Papildomo tręšimo tikslas yra pateikti lengvai prieinamų maisto medžiagų. Naudingas yra pūdinys (kompostas), kurį sudaro įvairi supuvusi organinė medžiaga: medžių lapai, šakos, žolės, durpės, mėšlas. Vienam suaugusiam medžiui pūdinio reikia apie 40 kg, o krūmui iki 10 kg.
  Dekoratyviniai medžiai ir krūmai tręšiami ir durpėmis.
  Negalima tręšti augalų, kurie mėgsta kalkingas dirvas. Azotas skatina ir sustiprina augalų antžeminės dalies vystymąsi. Greičiausiai pasisavinamos įvairios salietros (amonio, kalio, natrio).

* Azotas yra būtina sudėtinė dalis visų gyvybiškai svarbių medžiagų: baltymų, amino rūgščių, nukleino rūgščių, chlorofilo, hormonų, vitaminų, fermentų ir t.t. Kai jo trūksta augalai tampa smulkūs, šviesiai žali, vėliau gelsta.
* Fosforas reikalingas organinių medžiagų sintezei, medžiagų apykaitai augaluose, jis įeina į nukleino rūgščių sudėtį ir yra makroenergijos šaltinis. Jo trūkstant apatiniai augalo lapai paraudonuoja, vėliau paruduoja ir lapai būna smulkūs, augalai silpnai krūmijasi.
* Kalis skatina fotosintezę, stiprina angliavandenių tekėjimą iš lapų į kitus organus, padeda kauptis amino rūgštims, aktyvina fermentus, stiprina baltymų sintezę, padeda sulaikyti vandenį, didina augalų atsparumą sausroms ir t.t. Jo trūkstant lapai pasidaro tamsiai žali, pasirodo baltos arba gelsvos dėmės, kurios vėliau paruduoja-lapai džiūsta ir krinta.

Mes galime parinkti tinkamas trąšas ir jos išbėrimo laiką. Papildomam tręšimui naudojame azoto ir mikroelementines trąšas, jos nepakeičia pagrindinio pakrikojo arba lokaliojo tręšimo. Iš organinių trąšų naudojame ištraukas, pūdinį, durpes, iš mineralinių - azotas, fosforas ir kalis.

Draugai